Hotel w centrum poznania idealny na 11 lis.

Imieniny ulicy Święty Marcin. W tym roku nie będzie hucznych obchodów z korowodem, a także Świętego Marcina triumfalnie wnoszącego klucze do miasta, kiermaszu rogali, koncertów, spotkań.

  Mieszkańcy miasta będą świętować ten dzień w swoich domach. 11 listopada, na poznańskich stołach na pewno nie zabraknie przysmaku kojarzonego z tym jednym dniem w roku – rogala Świętomarcińskiego. Słodki migdałowo-orzechowy aromat będzie roztaczał się wokół cukierni. A mieszkańcy, jak co roku, zjedzą tony tego wspaniałego wypieku. Nasz hotel w centrum poznania zawsze przygotowuje tradycyjny poczęstunek dla gości. Główne przesłanie Imienin Ulicy Św. Marcin, którym jest wzmacnianie solidarności, empatii, a także troski o siebie nawzajem. hostel poznan By je zachować planowana jest akcja, która skupi się na pomocy osobom starszym, najbardziej narażonym na skutki pandemii COVID-19. Na tegorocznym plakacie Imienin Ulicy widnieje rzeźba “Razem w pandemii”, to dłoń ubrana w antywirusową niebieską rękawiczkę. Palec wskazujący i środkowy skierowany jest w górę, w symbolu zwycięstwa. Rzeźbę będzie można oglądać od 6 do 11 listopada przed CK Zamek. Tylko w Poznaniu 11 listopada zjeść można świętomarcińskiego rogala. Od lat w Poznaniu ulicy Święty Marcin – głównej arterii miasta – wyprawia się imieniny. Tylko tutaj spotkać można tego dnia samego Świętego Marcina. W stroju rzymskiego legionisty na białym koniu, prowadzi on barwny korowód spod kościoła pod jego wezwaniem, aż po mury cesarskiego zamku.

Jakie atrakcje czekają? Bądź blisko i wynajmij hotel w centrum poznania.

Gospodarzem dawnej rezydencji cesarskiej jest dziś Centrum Kultury Zamek który od 1994 roku nawiązuje do starej tradycji ulicznych zabaw i festynów. Patronują im rozmaici święci: opiekunowie miast, ulic oraz cechów – wyprawia ulicy Święty Marcin imieniny. Tradycją jest także świętomarciński korowód. 11 listopada po sumie odpustowej odprawianej w kościele pw. św. Marcina wyrusza barwny pochód z naszym Patronem na czele. Święty w stroju rzymskiego legionisty przemierza konno całą ulicę Święty Marcin, przyjeżdża na plac przed Zamkiem, gdzie z rąk prezydenta otrzymuje klucz do bram miasta.Ten moment jest sygnałem do rozpoczęcia wspólnej zabawy, jak i również momentem kulminacyjnym.

Centrum Kultury Zamek.

Na imieninowych gości czekają w Zamku wystawy (często dotyczące historii i ulicy, i miasta), koncerty, filmy, spektakle teatralne. Przed Zamkiem natomiast każdego roku ustawiona jest scena, którą we władanie biorą artyści, muzycy oraz aktorzy. Tutaj także przez całą imprezę trwa kiermasz, na którym nie brakuje ani rogali, ani świętomarcińskiego wina. Kiedy zabawa sięga zenitu przed Zamkiem wybuchają fajerwerki. Tysiące uczestników “Dni Świętomarcińskich” świadczą o sympatii, jaką poznaniacy darzą główną ulicę swojego miasta, a impreza na trwałe wrosła w poznański kalendarz. Wreszcie dowodzą, że śwętomarcińska tradycja jest w Poznaniu wciąż żywa. Artykuł CK Zamek   Zaplanujcie wyjazd na przyszły rok do Sleep in Hostel & Apartments. Jesteśmy na Starym Rynku w Poznaniu, tuż obok ulicy Św. Marcin w Centrum Poznania. Ugościmy was tradycyjnymi Rogalami, a na Starym Rynku skosztujecie wielu tradycyjnych poznańskich potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.